Samotnému fotografovaniu predchádza dôkladná príprava. Všetky priestory (vonkajšie aj vnútorné) musia byť upratané a odložené všetky nepotrebné veci.
Ja sa držím vždy pravidla, že izba by mala vyzerať ako v hoteli. Keď do nej vkročíte, je príjemná, ale s pocitom, že tam nikto pred Vami nebýval. Asi takto nejako:
Na fotenie máme vždy vyhradený svoj čas, zväčša to zaberie aj 2 – 3 hodiny pri rodinnom dome, pri bytoch to trvá menej času.
Fotíme vždy statické zábery, niekoľko záberov po sebe, podexponované fotky, exponované a tiež preexponované. Vo finále sa všetky spolu pospájajú v našej kancelárii a v programe na to určenom a výsledok je potom taký ako vidíte na fotkách nižšie a vyššie v tomto článku.
Dôležité sú nasledovné parametre realitnej fotografie:
- aby vyzerala ako v skutočnosti, alebo lepšie ak treba
- nikdy neskrývame nič na fotografiách, čo tam „nemá“ byť
- publikácia do 24h
Klienti chcú fotografie čo najskôr a ja sa o to aj snažím.
Fotografie musia po nafotení prejsť korekciou v softvére, pretože fotoaparát ich ukladá v tzv. pracovnom formáte (RAW), ktorý bežne nie je použiteľný na publikovanie. Na úpravu fotografií používam programy Adobe Photoshop a Adobe Lightroom, ktoré s fotkami dokážu spraviť to čo práve potrebujem.
Ako som spomínal vyššie, nie je cieľom zakryť neduhy nehnuteľnosti, ale ukázať ju v krajšom svetle, aby potenciálneho záujemcu oslovila.
Autor článku: Mgr. Vladimír Lednár
0 Comments